Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON HİZMETİ

Beykoz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon; belirli bir dalga boyutundaki lazer ışığının uygulanarak tüy köklerinin ve kıl köklerinin yakılmasıdır. Bu işlem sonrasında kılların çıkması engellenir. Ülkemizde son teknoloji lazer epilasyon cihazlarıyla uzmanlar kontrolünde işlemler yapılmaktadır. Yüzünüzde, vücudunuzda ya da genital bölgelerinizde istenmeyen tüylerden kurtulmak ve tüylerin bir daha çıkmasını engellemek istiyorsanız lazer epilasyonu deneyebilirsiniz.

Lazer epilasyonda sonucu etkileyecek birçok unsur vardır. Kullanılan epilasyon cihazının dalga boyu, sizin kıl köklerinizin gücü, cihazın etkisi, uygulayan ekibin uzmanlığı gibi unsurlar sonuca doğrudan etki eder. Epilasyon uygulamaları uygulanacağı bölgeye göre birkaç seans sürebilir. İlk seansta kıl kökleri zayıflatılır. Birkaç seans sonunda tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulamalarını mutlaka profesyonel bir ekibe yaptırmalısınız.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon uygulaması, lazer ışını gönderebilecek bir cihaz ile uygulanır. Cihazlar bir uzman kontrolünde yapılır. Uzman cihazın hareket kabiliyetini kullanarak istenmeyen tüylerin köklerini enerji göndererek yakar. Bu işlem sırasında lazer ışını cildinizin üstünden geçerek kıl köklerine nüfuz eder. İlk seansta zayıflayan kıllar ilerleyen süreçte daha cansız çıkmaya başlar. Son seansla birlikte hiç kıl çıkmaz.

Lazer epilasyon uygulaması kıl köklerine hasar veren bir işlemdir. Bu yüzden de profesyonel olmayan yerlerde yapılmamalı, mutlaka alanında uzman bir ekiple birlikte uygun ortama sahip merkezlerde yapılmalıdır. Uzman personeller tarafından yapılan uygulamanın bir zararı olmaz. Her cilt tipi, kıl türü, her yaşa uygun bir işlemdir.