Mikroneedling

MIKRONEEDLING HİZMETİ

Beykoz Mikroneedling

Mikroneedling; uç kısmında çok sayıda mikro iğne yer alan el kontrollü bir alet yardımıyla yüz ve dekolte bölgesinde gençleştirme yaptırabilecek bir uygulamadır. Bu işlemde kullanılan iğneler derinizde kontrollü bir hasar ortaya çıkaracaktır. Deriniz iyileşme aşamasında açılan delikler kollajen ve elastinden zengin olarak iyileşmektedir. Klinik işlemin sonucunda yaşlanmaya bağlı olarak incelen deriniz kalınlaşmaya başlar. Cildiniz düzelir ve gerginleşmeye başlar.

Mikroneedling uygulaması sonrasında yüzünüzdeki porların büyüklüğü de azalır. Ayrıca akne izi, ince kırışıklıklar, güneşe bağlı olarak ortaya çıkan yaşlanma belirtileri, yara izleri ve çatlaklarınızın belirginliği daha da azalmaktadır. İlk defa 1996 yılında dudak üstü kırışıklıkların azaltılabilmesi adına uygulanan bir işlem olan mikroneedling, günümüzde çok gelişmiş bir şekilde uygulanmaktadır.

Mikroneedling Nasıl Yapılır?

Mikroneedling uygulaması iğne çapı ve uzunluğu 0.5-3 mm arasında olan elle kontrollü cihazlarla yapılır. Cihazlardaki uçlar tek kullanımlık olduğu için steril bir uygulamadır. Lazer ve peeling uygulamasının yapılamayacağı ağız, göz ve dekolte çevresinde güvenli bir şekilde yapılabilir. Bu işlem lokal anestezi ile profesyonel bir ekip tarafından sağlık kliniklerinde yapılmaktadır.

Mikroneedling uygulaması 1-1.5 ay sürede birkaç seansta tamamlanır. Devamlılığı için uzmanlar yılda bir uygulanmasını önerirler. Bu uygulama her ten rengine uygulanabilir. İşlem sonrasında uygulama yapan uzmanınızın direktifleri doğrultusunda dikkat ederseniz gençleşme etkisini çok daha etkili bir şekilde görebilirsiniz. Genç görünümünüzü korumak için mikroneedling teknolojilerini tercih edebilirsiniz.